znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

 

17. listopadu

státní svátek

 

18. listopadu 2022

ředitelské volno

Naše třída se potkala se "rebelkou"

Před časem přišla naše třídní samospráva s návrhem, že bychom mohli vyrazit společně do kina. Slovo dalo slovo a my po zhlédnuti programu místního kina na měsíc říjen vybrali pro návštěvu prostou demokratickou většinou animovanou pohádku Princezna rebelka. Účast byla naprosto dobrovolná, nakonec se nás ve středu 19. října sešlo u MKS jedenáct, tedy přesněji napsáno 10+1, když někteří dorazili s mírným zpožděním. Většina z přítomných šesťáků byla vybavena náležitou porcí brambůrků a pití a samozřejmě i čtyřiceti korunami na vstupné. Krátce před půl pátou jsme vstoupili do kinosálu. Jakožto ostřílení návštěvníci se všichni neochvějně hrnuli do poslední brázdy, odkud jsme měli pěkný rozhled. Bezmála 90 minut vtipného pohádkového dění uteklo jako voda. Musím přiznat, že i já se poměrně dobře bavil, neboť některé okamžiky děje byly velmi nápadité a legrační. A jak už to v pohádkách bývá, tak navzdory mnohým peripetiím vše nakonec dobře dopadlo a my lehčí o zkonzumované pochutiny mohli prochladlým podzimním městem vyrazit ke svým domovům. Byl to fajn podvečer, a tak ho možná někdy v budoucnu společně zopakujeme.

 

                                                         Mgr. Aleš Plevka, třídní učitel

 

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy