18. 4. 2024 v 16.30

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

(dle informací třídních učitelů)

Tonda Obal

Dne 11. října jsme se zúčastnili programu TONDA OBAL, ve kterém jsme se zabývali tříděním a recyklací odpadu.

Zjistili jsme, že recyklace probíhá různými formami. Že z PET lahví se po recyklaci vyrábí mikiny, náplně do zimních bund a také do přikrývek.

Také jsme se dozvěděli, že ČR existují pouze 4 spalovny. A také, že nejhorší možností jsou skládky. Je to nejstarší možnost skladování odpadu. Tak již víme, jak se skládky zakládají a také, jak fungují.

Měli jsme možnost vyzkoušet si své znalosti o třídění odpadu. Dostali jsme kartičky s různými odpady a měli jsme za úkol vhodit odpad do správného kontejnerku.

Také jsme si řekli, jak předcházet zbytečnému odpadu.

Na závěr jsme se mohli podívat na různé druhy recyklovaných (recyklovatelných) matriálů, viděli jsme PET lahev před vyfouknutím horkým vzduchem.

Přednáška byla zajímavá a zjistili jsme, že ve třídění odpadu máme velké mezery.

Kristýna Nováková, Max Špírek