Virtuální realita

Na konci loňského školního roku k nám na školu přijely představit virtuální realitu dvě instruktorky, které se virtuální realitou zabývají.

Nejprve nás seznámily s historií, řekly nám, jak vypadaly první brýle, a jak se postupem času zdokonalovaly. Poté si je každý z nás mohl vyzkoušet, dále jsme si vyzkoušeli ovladače, kterými jsme si mohli vyzkoušet hýbat s věcmi ve virtuální realitě. Zkusili jsme se hýbat           s kostkami, hodit vlaštovku a zatancovat si s robotem, což byl zážitek pro naše spolužáky, kteří nás pozorovali.

V září letošního roku k nám přijely opět, kdy jsme již měli možnosti si vyzkoušet únikovku    ve vesmíru.  Jako poslední úkol jsme museli dopravit kuličku do trubky pomocí různých předmětů. Tento úkol jsme však nikdo neudělali. Přesto se nám všem tato akce líbila, byla zajímavá a poučná.

Nikola  Zikánová