Vzpomínky na závěr školního roku: Chemikem na zkoušku!

Díky paní učitelce Dagmar Slámové jsme se mohli zúčastnit chemického workshopu přímo u nás ve škole. Takové hodiny chemie bychom určitě v budoucnu všichni chtěli. Hokusy, pokusy, ohně, výbuchy, chlad a nakonec laboratorní zmrzlina, to vše jsme nejen viděli, vyzkoušeli a sáhli si, ale nakonec jsme zmrzku ze zkumavky i s chutí zbaštili smiley!

R.S.

Spolužáci (Jan Kopolovič, Nik Kotek, Adéla Rychliková) napsali!

Do školy přijeli 2 odborníci z pražské vysoké školy, aby nám ukázali základy chemie. Viděli jsme vodu, která zamícháním měnila barvy, drželi jsme suchý led, hráli jsme si s pěnou ze suchého ledu, jaru a vody. Nafukovali jsme i ''balónek'' dusíkem, zapalovali střelný prach, papírky a vatu, které v ruce drželi naši spolužáci Dominik, Dominika a Kiki. Páni chemici nám nakonec vyrobili růžovou banánovou zmrzlinu z dusíku a suchého ledu.