Vzpomínky na závěr školního roku: Virtuální svět ve škole!

Nové zkušenosti s virtuální realitou jsme získali díky paní učitelce Polívkové, která nám zprostředkovala workshop virtuálních brýlí přímo ve škole. Dozvěděli jsme se zajímavé informace ze samotného počátku a historického vývoje této techniky, poučili jsme se o bezpečnosti užívání těchto brýlí a případných rizik s tím spojených a nakonec jsme si vše na vlastní kůži vyzkoušeli. Pro některé z nás to byl vůbec první kontakt s virtuálním světem.

R.S.

Spolužáci (Petra, Marta, Dominik, Kamila, Kuba a Gustav) napsali!

Na jaře k nám přijely dvě paní školitelky z akademie VR, aby nás seznámily s historií. Zajímavá věc byla ta, že první VR byla vytvořena roku 1962 a vypada jako herní automaty. Poté nám dovolily vyzkoušet VR v brýlích. Poslouchali jsme instruktorku, abychom se začali orientovat. Jako první jsme museli nasadit brýle a nastavit si ruce a poté výšku. Pak nás to pustilo do hlavní místnosti, kde jsme si vybrali první dvě hry. Objevili jsme se v barevné místnosti, kde byly různé věci na stole. Hlavní věci pro nácvik byly kazety, první kazeta nás pustila do tanečního sálu s robůtkem, kde jsme se často pobavili a druhá hra byla střílečka, tam jsme museli mít největší skóre. Bohužel naše třídní učitelka Romana Sitařová si VR brýle nevyzkoušela, ale určitě má památku na to, jak jsme ji při střílečce malém dali pěstí laugh. Virtuální blok trval dvě hodiny, vystřídali jsme se, čekali jsme na ostatní až dohrají a rozloučili jsme se.

Den jsme si užili a těšíme se na další úroveň, která je pro nás připravena hned začátkem školního roku 2022/2023.