18. 4. 2024 v 16.30

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

(dle informací třídních učitelů)

Šesťáci se ocitli v jiné realitě

… konkrétně se jednalo o realitu virtuální. Naše třída se totiž dnes, tedy 8. září, přesunula na dvě hodiny do učebny hudební výchovy, kde na ni čekalo trochu teorie o této dnes stále více využívané a prudce se rozvíjející technologii. Po krátkém úvodním teoretickém vstupu si každý zájemce mohl na vlastní kůži vyzkoušet sadu složenou z brýlí a ovladačů a přenést se do jiného světa. Dnes jsme absolvovali prvotní kurz, a tak se žáci učili, jak přístroj ovládat nebo jak si nastavit bezpečnostní zónu. Když toto zvládli, postoupili k tomu, jak se pohybovat a jak interagovat s předměty. Na závěr je čekaly dvě hry, při nichž se nejprve vydali s mimozemšťanem do vesmíru a následně si také pořádně zastříleli. Pro některé šesťáky to bylo jejich první setkání s touto technologií a docela určitě v nich zanechalo pozitivní dojem. Někteří z mých žáků pak mají ode dneška jasno, cože chtějí za pár měsíců najít pod stromečkem, tak snad se jim to vyplní.

Mgr. Aleš Plevka, třídní učitel