První dny máme za sebou

Tři společné dny jsme v rámci školy strávili ve třídě mnoha různorodými aktivitami. Některé byly nutno přiznat určitě nezáživné, ale bezpodmínečně nutné. Museli jsme si připomenout zásady bezpečnosti, některá ustanovení školního řádu, aktualizovat nejnutnější údaje a určit služby. Mimo to jsme však věnovali také čas vzájemnému poznávání. Zahráli jsme si i několik her. Některé nám pořádně zamotaly hlavu, další pak byla naprosto oddychová. Společnými silami jsme také vymysleli a dali dohromady několik třídních pravidel, která nám snad pomohou k tomu, abychom se ve třídě všichni cítili v pohodě. Během jedné hodiny jsme si vyzkoušeli regulérní volby. Ze svého středu si žáci vybrali zástupce, kteří sestaví třídní samosprávu, jež bude vymýšlet různé aktivity a komunikovat s třídním učitelem. Zájemců o tuto pozici bylo celkem deset, my volili pětici, a tak bylo z čeho vybírat. Dva a dvacet žáků si nakonec zvolilo Anetku Navrátilovou, Ondru Mlejnka, Matyáše Mlejnka, Káťu Majerovou a Terezku Svobodovou. Na samotný závěr přišlo ke slovu i památeční fotografování. Kdo chtěl, mohl se nechat se svými kamarády zvěčnit, aby mu snímek do budoucna připomínal jeho první chvíle na druhém stupni základní školy. Následující dny se žáci již potkají i s dalšími vyučujícími a výuka se zvolna, ale jistě rozjede na plné obrátky. Tak ať se všem daří.

Mgr. Aleš Plevka, třídní učitel VI. A