2. a 3. dubna 2024

28. 3. - 1. 4. velikonoční prázdniny

• sociální asistent
  • školní psycholog

Nový začátek ve staré škole

Je prvního září a nám to školní dobrodružství zase začalo. V posledních letech jsme si již zažili leccos, a proto bych moc uvítal, kdyby tento školní rok mohl být zase tak trochu více „normální“, a to i s ohledem na mé šesťáky. Přechod na druhý stupeň základní školy je totiž zcela určitě takovým dalším novým a důležitým začátkem. Pro žáky se toho ve škole hodně mění. Získají nového třídního učitele, který s nimi však již nebude po celé dny, ale bude je učit pouze na některé předměty. Kantoři se u nich ve třídě budou střídat a to znamená větší nároky na každého. Také prostředí je trošku odlišné, ubylo obrázků a malůvek na stěnách, zato však přibyly nové předměty a povinnosti. A tak není divu, že pocity jsou u všech smíšené. Někdo se na nové výzvy těší více, jiný z nich může mít určitě i obavy. Věřím však v to, že kde je vůle, najde se i cesta a společnými silami všechna úskalí zdoláme se ctí a bez ztráty kytičky. Chtěl bych popřát všem svým novým žákům, aby druhý stupeň naší základní školy splnil jejich očekávání a aby se jim u nás líbilo a dařilo. Jako památku na tento den jsem si pro ně připravil i malý dárek v podobě tematické placky, která jim bude tento další posun připomínat. Tak vzhůru za dalším poznáváním!

Mgr. Aleš Plevka, třídní učitel