Školní výlet - Techmania Plzeň

24. 6. 2022 konečně nadešel den D, školní výlet! Děti se moc těšily a nemohly se už dočkat. Vyrazili jsme spolu s žáky 5.B a 4.B. Cesta se nám vzhledem k objížďkám protáhla, nám to však na úsměvu neubralo. V Techmanii nás čekal v planetáriu program - Země, Mars a šest statečných. Zopakovali jsme si o planetách to, co už víme, ale také jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Úžasné bylo promítání planet, které vypadalo více než realisticky. Pak měly děti 2 hodiny volného pohybu po expozicích Techmanie, kde se pohybovaly v daných skupinkách a zkoumaly vše kolem sebe. Samozřejmostí byly dobré svačinky od maminek, nechyběly ani řízky. Ač se nám v Plzni moc líbilo, museli jsme opět nasednout do autobusu směrem domů. Plní zážitků jsme dorazili v pořádku a spokojeni. Škoda, že to byl náš poslední společný výlet.

tř. uč. Mgr. Jana Hankerová