Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách

Dne 21. 6. se žáci 8. ročníku, 7.A třídy a 9. A  vypravili do divadla v Chebu na divadelní představení o Willimu Shakespearovi a jeho dílech v podání herců Viktora Braunreitera, Petra Németha a Petra Urbana.

Souboj světelnými meči, obří oslí hlava, zápasy před plným stadionem, rapová čísla, bahno rozpleskávající se o tváře herců. Jeden nápad za druhým a jedna hra za druhou.

Představení bylo nabité akcemi a klasickými příběhy vyprávěnými v postmoderní době. To vše 120 minutách v režii Hany Marvanové v Západočeském divadle v Chebu.

Zčásti klaunerie, zčásti improvizovaná show a zčásti inscenovaná přednáška si vypůjčuje ty nejznámější či nejzábavnější scény ze Shakespearových textů a hraje si s nimi způsobem, který pobaví jak divadelního znalce, tak člověka, který žádnou ze slavných her nikdy neviděl ani nečetl.

Žáci viděli mimo jiné Romea a Julii ve dvou lidech, Hamleta ve třech, Othella jako velké hudební číslo nebo Tita Andronika jako kuchařskou show.

Představení bylo obohacené řečí teengerů a žáky upoutalo neotřelé pojetí Shakespeara a jeho děl.

Slámová Dagmar