znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

30. června v 8.00 rozdávání vysvědčení

1. 7. - 31. 8. letní prázdniny

Výlet do Plzně

Dne 9. 6. 2022 jsme se vydali na náš poslední třídní výlet. Naše třída se dělila na dvě skupiny. Jedna skupina s paní učitelkou Herynkovou navštívila Techmánii a my vyrazili do centra Plzně. Na náměstí Republiky jsme šli s paní učitelkou Z. Slámovou a naší paní asistentkou Hrabalovou. Zde jsme navštívili katedrálu sv. Bartoloměje. Dostali jsme k vypracování pracovní listy, ale než jsme došli do katedrály, tak nám všechny zmokly. Vyjít všechny schody věže katedrály bylo vyčerpávající, ještě aby ne, když jich bylo 299. Potom co jsme vyšli schody nahoru, rozvalili jsme se na lavičkách a snědli naše svačiny. Výhled byl krásný. Viděli jsme celou Plzeň. Cesta dolů byla už o dost snazší a pak jsme zamířili do plzeňského podzemí. Na prohlídku podzemí jsme čekali hodinu. Poté nám bylo řečeno, že naši prohlídku zrušili, tak jsme absolvovali alespoň zkrácenou verzi. Průvodkyně nás vedla velmi úzkými uličkami a kvůli nízkému stropu jsme museli mít každý z nás na hlavě helmu. Překvapila nás vlhkost a chlad. Viděli jsme např. lebku koně, vodní kolo, staré zbraně a další zajímavé předměty, které našli při budování chodeb. Následně jsme náš výlet zakončili v obchodním centru Plaza, kde jsme se posilnili a někteří z nás si koupili hezké oblečení. Výlet jsme si moc užili i přes nepříznivé počasí.

                          Aneta Nýdlová, Natálie Kubartová, Yasmína Jelínková

 

Naše šestičlenná výprava do Techmánie

Dne 9.6.2022 jsme se vydali na výlet do Techmánie v Plzni. Vyrazili jsme okolo sedmé hodiny ranní. Měli jsme před sebou celkem dlouhou cestu autobusem. Nejprve na nás čekala prohlídka planetária. Místnost kam nás dovedli, vypadala jako v kině. Usadili jsme se na moc pohodlné polohovací sedačky a všichni s úžasem pozorovali plátno nad námi. Slečna průvodkyně nám promítala oblohu přímo pro tento den. Viděli jsme souhvězdí Malé a Velké medvědice, ukazovala nám, kdy zapadne Slunce a další spousty zajímavých věcí. Promítání trvalo okolo půl hodinky a když to skončilo, nikomu se nechtělo z těch pohodlných sedaček vstávat. V Techmánii jsme měli rozchod. Každý z nás si našel to své. Mohli jsme si vyzkoušet různé odvětví matematiky, fyziky a chemie. Spousty projekcí logických a fyzických her. Výlet jsme zakončili návštěvou obchodního centra Plaza. Potom už nás čekala jen cesta zpátky domů. Tento výlet patřil mezi naše poslední z poledních a myslím si, že každý z nás si odnesl krásnou vzpomínku.
                                                                                                   

                                     Kateřina Prouzová, Radek Černý, Pavel Novák

 

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy