18. 4. 2024 v 16.30

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

(dle informací třídních učitelů)

Zábavná hodina chemie

Dne 19. 5. 2022 na naši školu zavítali dva studenti z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze (VŠCHT), aby nám udělali přednášku o chemii. Měli připravený program pro celý 2. stupeň. Žáci šestých až osmých ročníků dostali na konci přednášky vyrobenou zmrzlinu s různými druhy příchutí. Pro 9. ročníky byl připravený jiný program na dvě vyučovací hodiny. Třída 9. B se zúčastnila celé dvouhodinové přednášky a naše třída se připojila na druhou část. Ukázali nám spousty nových a zajímavých věcí, například rozpustili margarín a ukázali nám kolik čeho obsahuje. Dva dobrovolníci ochutnávali chleba, který byl sladký až po nějaké době, co ho měli v puse. Když byla položena otázka a někdo správně odpověděl, mohl vyhrát různé maličkosti. Některé žáky devátých tříd mrzelo, že neměli také zmrzlinu. Myslím si, že se celá přednáška moc povedla a všichni se pobavili a moc si to užili!

Kateřina Prouzová