znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

30. června v 8.00 rozdávání vysvědčení

1. 7. - 31. 8. letní prázdniny

Projektový den - Malovaný kámen

Ve středu, 14. dubna, den před velikonočními prázdninami jsme měli v naší třídě výjimečný den. Tento den jsme se neučili jako obvykle, ale místo toho jsme měli projektový den zaměřený na výtvarnou výchovu - malování na kámen. Moc jsme se na celé vyučování těšili, někteří tak moc, že jsme téměř nemohli dospat. Abychom na vše nebyli sami, přišla nám pomoct paní učitelka českého jazyka a výtvarné výchovy, která na naší škole učila dříve na druhém stupni - paní Mgr. Barunka Smolová, která nám ukázala, co všechno můžeme na kamínky namalovat a s jakými technikami pracovat. První hodinu jsme věnovali povídání si o různých kamenech. Zde dostala prostor paní asistentka, která nám připravila prezentaci a také přinesla ukázat své minerály a nerosty. Mohli jsme na vlastní oči vidět například achátový plátek, křišťálovou geodu, růženín nebo aragonitového ježka. Druhou hodinu jsme si ukázali a vyzkoušeli, co všechno můžeme na vlastní kamínky namalovat. Třetí hodinu jsme se pustili do vyrábění. Pomáhaly nám obě paní učitelky a paní asistentka. Každý z nás si vybral jiný obrázek. Někdo namaloval tematicky velikonočního zajíčka, jiný zas strom života nebo západ slunce. První kamínek byl tedy malovaný. Druhý měl tzv. "ubrouskovou techniku". Nalepovali jsme kousky ubrousků na malé ploché kamínky. Jelikož každý z nás udělal dva kamínky, mohli jsme si jeden z nich odnést domů, kde jistě udělal radost. Nakonec se nám kamínky moc povedly, jak se můžete ostatně sami přesvědčit níže v galerii. Celý den proběhl skvěle a my se už nemůžeme dočkat, až něco podobného v budoucnu znovu zopakujeme. Tímto mnohokrát děkujeme paní učitelce Mgr. Barunce Smolové za pomoc a skvělé nápady.
 
                                              Mgr. Jarmila Janíková a Lucie Klarnerová
pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy