Fyzika trochu jinak

Jedním z témat fyziky 9. ročníku je JADERNÁ ENERGIE A JADERNÁ ENERGETIKA.

Žáci se v rámci výuky seznámili s fakty  tohoto tématu.

Jak naložit s informacemi a jak je využít?

V rámci hodin  jsme se domluvili, že žáci vymyslí aktivity pro své spolužáky, kde by zúročili vědomosti, které v hodinách fyziky získali a měli zpětnou vazbu.

Rozdělili se do 5 skupin a intenzivně přemýšleli, jaké soutěže /aktivity / by pro své spolužáky vymysleli. Pro svou práci měli žáci k dispozici informační techniku /tablety/, někteří také použili své mobilní telefony, kde hledali  i jiné zajímavé informace k danému tématu.

Všichni žáci se aktivně do činnosti zapojili a výsledek práce předčil očekávání. Žáci pracovali opravdu s nadšením a i výsledek práce je velice uspokojivý. Na závěr žáci představili své aktivity a měli možnost si hry vyzkoušet a ověřit si tak své vědomosti.

Jak hodiny fyziky probíhaly, dokumentují fotografie, které byly průběžně pořízené.

Žákům byla nápomocná  AP Hrabalová Gabriela.

Slámová Dagmar, uč. fyziky