Mikulášská besídka

Máme tu měsíc prosinec. Pro mnoho dětí, troufnu si říci, že snad pro všechny děti na celém světě, je to jeden z nejoblíbenějších měsíců v roce. Přichází čas Vánoc. Na začátku měsíce slavíme, dětmi velmi oblíbenou, ovšem občas celkem náročnou tradici, kterou je příchod svaté trojice: čerta, Mikuláše a anděla. A i přes všechna možná opatření v rámci pandemické situace, ani naši žáci nebyli o tuto tradici připraveni. Ačkoliv Mikulášská besídka nemohla proběhnout tak, jak jsme byli doposud všichni zvyklí, dovolím si tvrdit, že jsme si ji všichni užili na maximum.

Děti se na tento den velmi těšily. Již ráno přišly všechny děti do školy v maskách čertů, andělů nebo Mikulášů. Jejich masky byly moc pěkné a povedené. Děti byly rozdělené do šesti skupinek. Každý z nich dostal několik pracovních listů, které se vypracovávaly na jednotlivých stanovištích, která byla rozmístěna po celém pavilonu prvního stupně. Děti si formou hry a zábavy zopakovaly vše, co se již naučily z českého jazyka, matematiky, anglického jazyka a prvouky. Po splnění všech úkolů na děti ve třídě čekalo vyrábění 3D čertíků a na úplném konci samozřejmě balíček plný sladkých dobrot, který u nás ve třídě zanechala svatá trojice.

Tuto krásnou besídku jsme všichni společně ukončili u teplého čaje a krásné zimní pohádky.