Staré řecké báje a pověsti

Báje ze starověkého Řecka jsou plné odvážných hrdinů, mocných bohů a hrozných netvorů. Odehrává se v nich řada bojů i slavných dobrodružství. My, žáci 5.B, jsme se o nich dozvěděli více, když jsme  si přečetli knihu  Staré řecké báje a pověsti od Eduarda Petišky. Zaujali nás mocní bohové a jejich kouzla, obdivovali jsme statečné hrdiny, seznámili jsem se s bájnými bytostmi. Také jsme se dozvěděli, co znamenají některá úsloví, jako třeba Sysifovská práce, Achillova pata, nebo Ikarův pád.

Kniha se nám velmi líbila, a proto jsme vytvořili projekt Mytologie, který jsme vystavili na chodbě školy, abychom se o kouzlo řeckých bájí podělili s ostatními dětmi.

Michaela Mokrá, třídní učitelka