znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

 

1. 7. - 31. 8. letní prázdniny

***************

Nabízíme volné pracovní místo na pozici:

1) učitel Čj + Aj

2) asistent pedagoga.

Více informací zde. 

Světový den Braillova písma

Na 4. ledna připadá Světový den Braillova písma. Vyzkoušeli jsme si, jak se může v různých situacích chovat a cítit nevidomý člověk. Pověděli jsme si jak vzniklo Braillovo písmo (příběh malého chlapce Louise Brailla, který oslepl ve 3 letech) a vyzkoušeli si napsat tímto písmem své jméno. S různými pomůckami jsme si okolí prohlíželi očima člověka, který má oční zákal, trubicové vidění či nevidí vůbec. Děti si oči zavázaly šátkem a vyzkoušely si: kreslení jednoduchých obrázků, hledaly 2 stejné knoflíky v hromádce, párovaly ponožky, hmatem poznávaly svého spolužáka nebo si nalévaly vodu do sklenice. Také jsme si řekli spoustu důležitých informací o tom, jak pomoci nevidomému člověku, jak takový člověk vykonává běžné činnosti v domácnosti, jaké mají nevidomí lidé pomůcky, které jim usnadňují život. Na interaktivní tabuli jsme pracovali s pracovními listy s touto tématikou. Děti si to velmi užívaly, zaujatě poslouchaly a tento zajímavý den si pochvalovaly.
                                                                                                         
                                                                          tř. uč. Mgr. Jana Hankerová 
pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy