znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

2021/2022

Společné tvoření

Každý z nás jistě ví, že fantazie a představivost u dětí nezná žádné hranice. Děti jsou velmi vynalézavé, tvořivé a kreativní osobnosti. Tvořivost a kreativitu se snažíme společně rozvíjet i ve škole různými formami a technikami. Děti se učí pracovat jak individuálně, tak i v menších či větších skupinkách. Je to určitý druh spolupráce, kdy se děti naučí hodně o sobě, o svém vnitřním světě, o tom, co je jim příjemné a co jim už naopak příjemné není. Učí se překonávat překážky a zvládat nejistotu. Zároveň však tyto schopnosti není možné nijak naučit. Lze je pouze rozvíjet, a to tím způsobem, že jim dáme prostor a čas.

Tentokrát se žáci III. A loučili se svou spolužačkou formou ručně vyrobeného přání. Každý ze třídy pracoval na svém přání individuálně. Společně jsme však vymysleli vzhled přední strany přání a text, který se nacházel uvnitř. Každý pak samostatně přání ozdobil různými samolepkami, obrázky a jinými věcmi. Já osobně mohu říci, že se přání velmi vydařila a bývalé spolužačce jistě vykouzlila úsměv na tváři.

 

                                                      Mgr. Iveta Kaciašvili

 

 

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy