znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

2021/2022

Puntíkový den

29. října 2021 se koná celorepubliková akce s názvem "Puntíkový den." Je to speciálně organizovaná akce, kdy by si lidé měli obléci puntíkové oblečení a zamyslet se nad zákeřnou nemocí, o které se velmi málo hovoří a o které málokdo ví. Tou nemocí je lupenka, nebo-li psoriáza, či psoriatická artritida. My v VI.A jsme si tuto událost připomněli v úterý 26. října. Někteří z nás si oblékli oblečení s puntíky, kluci vytvořili skvěle vypadající 3D puntíky a děvčata zas barevné nápisy. Zkrátka zapojili jsme se všichni. Jak nám to slušelo, se můžete podívat níže v galerii. V hodině výchovy ke zdraví nás čekalo zajímavé povídání, které si pro nás připravily Kačenka a Dominička. Během jejich vyprávění jsme se dozvěděli, co všechno nemoc s názvem psoriáza obnáší, jak se projevuje, zda je dědičná, jak na člověku vypadá a jak se s takovou nemocí žije. Dívky nám ukázaly rovněž zajímavé video a na závěr si připravily pro své posluchače otázky. Jelikož jsme pozorně poslouchali, uměli jsme odpovědět na každou z nich. Kačence i Dominičce patří velké poděkování a ještě větší pochvala, protože se tomuto tématu věnovaly naplno a jejich úsilí bylo náležitě oceněno nejen jedničkou do žákovské knížky z předmětu výchovy ke zdraví, ale rovněž dlouhotrvajícím potleskem celé třídy. Od nynějška budeme na tuto nemoc nahlížet s respektem a v případě, že bychom se s ní měli setkat, budeme vědět, jak se zachovat správně. 
 
Mgr. Romana Sitařová a Lucie Klarnerová
pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy