Veselé zoubky

V pátek 4.6. 2021 v prvních třídách proběhl projekt jménem “Veselé zoubky“. Nejprve jsme si představili projekt a řekli si, co to Veselou zoubky jsou. Dále na řadu přišlo interaktivní výukové video, díky kterému jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí. Poté jsme si rozdali pracovní listy a pustili jsme se do práce. Hledali jsme rozdíly, pomohli jsme paní zubařce roztřídit věci, které používá při své profesi a které ne. Spojovali jsme čísla, abychom zjistili, že se mezi čísly skrývá čistý zoubek. Také jsme si vyluštili tajenku, pomohli zoubkové víle a skřítkovi rozdělit potraviny do pytlíků a nakonec jsem počítali zuby dočasného mléčného chrupu. V poslední části jsme si pustili zábavní video o Hurvínkovi a jeho bolavém zubu, u kterého jsme se všichni dobře bavili. Nakonec jsme si každý vytvořili jeden veselý zoubek. A jak nejlépe zakončit tento zábavný a poučný den? Samozřejmě zoubkovou odměnou.