18. 4. 2024 v 16.30

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

(dle informací třídních učitelů)

Školní kolo z olympiády v českém jazyce

V pondělí dne 25. listopadu se na naší škole opět po čase uskutečnilo školní kolo této češtinářské soutěže. Ta prověřuje znalosti nejen z gramatiky, ale také slohové schopnosti vytvořit během krátkého časového úseku nepřipravený text na dané téma. Do soutěže se zapojilo celkem sedm žáků osmé a deváté třídy. Nejlepší dovednosti v testu nakonec prokázala žákyně 8. A, Šárka Kočová, když z padesáti možných nashromáždila pět a dvacet bodů, což bylo v dané konstelaci nejvíce a pasovalo ji to do role vítězky školního kola. Šárce je třeba pogratulovat a ostatním žákům alespoň poděkovat za to, že se rozhodli udělat nějakou tu práci navíc.

Mgr. Aleš Plevka