znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

Nabízíme volné pracovní místo na pozici  asistent pedagoga.

Informace na tel.čísle 352 692 547 nebo 736 753 755.

Halloween ve škole

Vážení rodiče, děti, přátelé školy,

žáci sedmé bé mají tento svátek rádi a ani letos jsme nechtěli  anglosaský lidový svátek vynechat. Svátek slavený dne 31. října jsme si připoměli i v hodinách výchovy k občanství, kde jsme jednotlivé zvyky a tradice společně probírali, zkoušeli a snažili se jejich zvyk pochopit. Halloween se nám přenesl i do hodiny angličtiny, kde jsme zkoušeli tradiční pořekadlo Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu - v Americe typické pomalovávání automobilů, dveří, zubní pasta na dveřích...). Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii. V hodině zeměpisu jsme potom pracovali s faktem: zvyky Halloweenu se rozvinuly v Irsku na základě zvyků oslavy svátku Všech svatých, který se dostal do Irska z Říma. Den jsme si užili, díky třídě za pomoc.

                                                           KYSILKA Roman, tř. učitel VII. B

 

 

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy