znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

Nabízíme volné pracovní místo na pozici učitele 1. a 2. stupně pro školní rok 2020/2021

 

Halloween ve škole

Vážení rodiče, děti, přátelé školy,

žáci sedmé bé mají tento svátek rádi a ani letos jsme nechtěli  anglosaský lidový svátek vynechat. Svátek slavený dne 31. října jsme si připoměli i v hodinách výchovy k občanství, kde jsme jednotlivé zvyky a tradice společně probírali, zkoušeli a snažili se jejich zvyk pochopit. Halloween se nám přenesl i do hodiny angličtiny, kde jsme zkoušeli tradiční pořekadlo Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu - v Americe typické pomalovávání automobilů, dveří, zubní pasta na dveřích...). Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii. V hodině zeměpisu jsme potom pracovali s faktem: zvyky Halloweenu se rozvinuly v Irsku na základě zvyků oslavy svátku Všech svatých, který se dostal do Irska z Říma. Den jsme si užili, díky třídě za pomoc.

                                                           KYSILKA Roman, tř. učitel VII. B

 

 

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy