znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

Nabízíme volné pracovní místo na pozici učitele 1. a 2. stupně pro školní rok 2020/2021

 

Hallowenský rej

Přestože Halloween nepatří mezi české svátky, nachází i u nás své příznivce. Žáci se v průběhu měsíce  listopadu seznámili s historií tohoto svátku, aktivně se podíleli na výzdobě třídy a vyslovili přání se sejít po vyučování a tento svátek oslavit. A tak jsme se domluvili, že si žáci vymyslí masky, převleky a já jim slíbila, že jim tentokrát připravím nějaké hry a  soutěže.  Nakoupili se  barvičky na obličej… to abychom byli nejkrásnější a splynuli s okolím. 25. 10. 2019  jsme se sešli ve večerních hodinách před školou  a žáci se po příchodu do třídy  pustili do  kosmetických úprav tak, aby byli skutečně nejkrásnější. Já, coby třídní jsem této chvíle využila a  předala jsem  28 připravených otázek z historie a současnosti Hallowenských oslav dobrovolným pomocníkům  7.A třídy, které jsme společnými silami poctivě poschovávali na zahradě v areálu školy, kam se žáci po setmění, za silné podpory strašidelné hudby vydali hledat otázky s archem odpovědí. Jako orientační body jim sloužily svícny oranžové barvy, které si žáci sami vyrobili, osvícené poctivou svíčkou. Za vydatné spolupráce dobrovolníků z řad žáků 7. A  se nám povedlo spolužáky vystrašit, protože ani v koutku duše by je nenapadla poťouchlost p. učitelky si své žáčky vychutnat v podobě vystrašení.  A že se povedlo. Asi tak po hodině jsme se všichni sešli ve třídě a věnovali jsme se občerstvení, které bylo složené z želatinových a čokoládových očí, marshmallow bonbony v podobě duchů, na jídelníčku nesměl chybět upíří chrup, pavouci a další  laskominy. V čase mlsání jsem spočítala počet odpovědí, které se povedlo najít a také počet správných odpovědí. Nejlépe si vedly Marcelka s Mončou. Poté jsme se vrhli do taneční soutěže a ostatních soutěží. V soutěžích byli nejaktivnější chlapci, kteří se snažili překonat sami sebe… Také Vendy s Helčou nenechaly soutěže v klidu a aktivně se zapojily. Vyvrcholení této akce bylo spaní ve škole. Část žáků se odebrala domů, část do tělocvičny, kde jsme se za hluboké tmy ponořili do spánku. (Někteří). Ráno jsme se  všichni řádně vyčerpaní odebrali do svých domovů. Přiložené fotografie jsou důkazem hravosti a soutěživosti žáků této školy.

                                                          Dagmar Slámová, tř. uč.

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy