Výstava Kahánek

V říjnu, se v městském kulturním středisku konala výstava místního loutkového divadla na počest 65 let Kahánku. A proto se také V. A rozhodla vyjádřit jim svou podporu, ocenit jejich talent a úsilí návštěvou.

Pro děti byl připraven program. Proběhla krátká přednáška o loutkoherectví, o tom co to loutkové divadlo je, co vše se při hraní používá, kolik lidí je potřeba na jedno představení a kolik práce a času zabere připravit jedno představení. Dalším bodem výstavy byla prohlídka samotných loutek, kulis a rekvizit. Dále si děti mohly vyzkoušet vodit jednoho z maňásků. Nakonec jim byla položena otázka a za správnou odpověď dostaly sladkou odměnu.

Šárka Hlušičková, Dominika Žáčková