znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

Nabízíme volné pracovní místo na pozici učitele 1. a 2. stupně pro školní rok 2020/2021

 

Habartovské loutkové divadlo slavilo 65 let

Že máme v Habartově známé loutkové divadlo, to jsme věděli, ale že už slaví tolikáté narozeniny, to jsme netušili. Paní vychovatelka Šárka Mašková nás seznámila s druhy loutek, jak se správně vodí a vůbec, co vše loutkové divadlo znamená. Ona sama v tomto divadélku hraje. Měli jsme i úkol, najít zvláštní loutku ( javajku ),kterou vodí dva lidé. Byla dobře schována mezi nejstaršími loutkami. Našli ji skoro všichni. Mnozí si mohli i vyzkoušet navléci maňáska a začít s ním hrát, to nás zaujalo hodně moc, ani jsme nepotřebovali text a už se hrálo a povídalo. Na závěr jsme si pročetli panely s historií divadélka a vyzkoušeli uzvednout 200kg činku. Ufff to bylo něco... Výstava se nám všem moc líbila.

                                                                                          Žáci IV.B

 

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy