18. 4. 2024 v 16.30

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

(dle informací třídních učitelů)

Možná z nás budou slavní básníci

Zajímavá hodina, čteme si básničku, rozebíráme verše, hledáme rýmy, pracujeme s hlasem. Chvilkami se musíme smát, jak legračně báseň vyzní, když při recitaci začne recitátor plakat. Není to lehké měnit nálady, začíná nás to bavit. Tu paní učitelka rozdělí třídu na pět skupin, zadala nám úkol. Zkuste si to, být chvilku básníkem, je vás ve skupině dost na to, abyste společně vymysleli básničku. A téma? No jasně ŠKOLA. Dali jsme hlavy dohromady a opravdu nám to básnění začalo jít. Výsledné básně všech skupin si můžete přečíst na fotografiích. V hodině VV jsme si k nim ještě udělali podzimní podklad. „Kdo ví, možná se naše básně budou jednou také nacházet v čítance.“

Žáci IV.B