Pasování na čtenáře

Dne 18.102019 se v Městské knihovně Habartov konalo pasování na čtenáře, a to pasování žáků druhých tříd. Této akce se aktivně zúčastnili také pan ředitel školy Mgr. Václav Riedl a starosta města pan Ing. Petr Janura. Ti  přednesli pravidla chování ke knihám a slib čtenáře, který následně žáci stvrdili svým „slibuji“.  Po tomto slibu už následovalo samotné pasování, předání dárečků a průkazky čtenáře do knihovny.  Po skončení této akce děti obdržely  od paní knihovnice spoustu dalších informací o knihovně, otevírací době, pravidlech půjčování knih, o tom, jak jsou knihy v knihovně řazeny a mnoho dalšího. Teď  už zbývá jen doufat, že do řad čtenářů knihovny přibudou i žáci z II.B, a že si čtení knih oblíbí.

Mgr. Alena Karanikolova