znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

Nabízíme volné pracovní místo na pozici učitele 1. a 2. stupně pro školní rok 2020/2021

 

Návštěva výstavy loutek Kahánek

Ve čtvrtek 10.10.2019, jsme navštívili MKS Habartov, kde byla pro nás připravena výstava loutek divadelního souboru Kahánek. Výstava byla uspořádána ku příležitosti 65.výročí založení výše zmíněného souboru. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí. Například to, co jsou rekvizity, marionety, jak se loutky vodí, že se Kahánek jmenuje podle městského znaku, nebo že je jeden z mála, kdo stále působí v našem okolí. Měli jsme možnost si jednotlivé loutky prohlédnout i s výkladem. Byli jsme rozděleni do dvou skupinek. Jednu skupinu si vzala na starost paní Kässová s paní učitelkou, druhou paní Mašková s paní asistentkou. Ukázaly nám loutky od nejstarších po nejnovější a k tomu jsme se dozvěděli v jakém divadelním představení působí. Na závěr jsme se podepsali do prezenční listiny a dostali sladkou odměnu. Těšíme se, až budeme mít možnost se na nějaké divadelní představení jít podívat. Následující vyučovací hodinu jsme si pustili loutkové divadlo, abychom si názorně ukázali, jak takové představení vlastně vypadá. 

                                                        Mgr. Jarmila Janíková, Lucie Klarnerová

 

 

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy