znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

Nabízíme volné pracovní místo na pozici učitele 1. a 2. stupně pro školní rok 2020/2021

 

Výstava loutek

V tomto roce slaví habartovské loutkové divadlo Kahánek 65. výročí založení, a proto usařádalo výstavu loutek, kterou jsme s dětmi navštívili. Paní vychovatelka Šárka Mašková, která je jednou z členek divadelního souboru, si pro nás připravila zajímavé povídání o loutkovém divadle. Dozvěděli jsme se, jaký je rozdíl mezi marionetou a maňáskem, co jsou to rekvizity a kulisy, a jak se vlastně loutkové divadlo hraje. Poté nás provedla po výstavě, kde nám o každé loutce pověděla a v jaké pohádce hraje. Některé loutky už jsou v divadle od jeho počátku a jsou velmi staré a cenné. Na závěr jsme se dozvěděli  něco o historii Kahánku. Děti, které byly hodné, si mohly vyzkoušet některé rekvizity, třeba zvednout obrovskou činku nebo zahrát na vozembouch. Paní Šárce Maškové tímto děkujeme za příjemně strávené chvilky.

                                                       Michaela Hurtová, Jana Procházková

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy