Výstava loutek

V tomto roce slaví habartovské loutkové divadlo Kahánek 65. výročí založení, a proto usařádalo výstavu loutek, kterou jsme s dětmi navštívili. Paní vychovatelka Šárka Mašková, která je jednou z členek divadelního souboru, si pro nás připravila zajímavé povídání o loutkovém divadle. Dozvěděli jsme se, jaký je rozdíl mezi marionetou a maňáskem, co jsou to rekvizity a kulisy, a jak se vlastně loutkové divadlo hraje. Poté nás provedla po výstavě, kde nám o každé loutce pověděla a v jaké pohádce hraje. Některé loutky už jsou v divadle od jeho počátku a jsou velmi staré a cenné. Na závěr jsme se dozvěděli  něco o historii Kahánku. Děti, které byly hodné, si mohly vyzkoušet některé rekvizity, třeba zvednout obrovskou činku nebo zahrát na vozembouch. Paní Šárce Maškové tímto děkujeme za příjemně strávené chvilky.

Michaela Hurtová, Jana Procházková