18. 4. 2024 v 16.30

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

(dle informací třídních učitelů)

30.výročí Sametové revoluce

Rok 2019 je pro naši zemi velmi důležitý. Nejen, že letos uplynulo 600 let od smrti významného českého krále Václava IV., ale především je tento rok spojen se vzpomínkou na slavnou revoluci. Dne 17.listopadu si totiž připomeneme 30.výročí Sametové revoluce, a protože se toto datum blíží, připravily si pro nás paní učitelka s paní asistentkou zábavnou hru, kterou vytvořila Česká televize přímo k tomuto výročí. Na toto téma jsme ještě malí, ale díky této hře, která je k dispozici na internetu, jsme se dozvěděli spoustu nových informací a zajímavostí. Paní učitelka nám k tomu navíc vždy dodala nějakou zajímavost i ze svého života a zkušeností. Hra byla utvořena z otázek, ukázek, reportáží, obrázků a informací. Na začátku jsme měli možnost si vybrat hrací figurku a poté jsme byli zapojeni do hry. Dozvěděli jsme se, kdo to byl Gustáv Husák. Proč, kdy, kde a kým byla svatořečena Anežka Přemyslovna. Jak se říkalo Trabantu. Nebo že byla vyhlášena generální stávka. Sice nás STB jednou dopadla a jednou jsme byli dokonce ve vězení, kde jsme byli nuceni nasbírat 30 oloupaných brambor, ale nakonec jsme byli propuštěni a zdárně dorazili do cíle.Těšíme se, až si hraní někdy v budoucnu zopakujeme.

Odkaz na hru: https://www.ceskatelevize.cz/program/akcesvoboda/

Mgr. Jarmila Janíková, Lucie Klarnerová