Školní výlet - Ekofarma Kozodoj

Ve čtvrtek 13.6. jsem jeli na výlet na Ekofarmu Kozodoj do Karlových Varů. Cesta autobusem rychle utekla a počasí nám přálo. Cestou na farmu jsme na rybníku viděli párek labutí s mláďaty. Na farmě se nás ujala farmářka Káťa, která nám vysvětlila vše zajímavé okolo výroby vlny. Zkusili jsme vlnu česat, namotávat na vřetýnko a nakonec jsme si z vlny technikou zvanou plstění vyrobili malou kuličku. Následovala prohlídka farmy. Nejprve jsme se šli podívat na ovečky a kozy, byly pěkně  mlsné a my je mohli krmit chlebem, který nám pro ně Káťa přichystala. Pokračovali jsem k dalším výběhům. Mohli jsme si pohladit oslíky Vendulku  a Violku, viděli jsme kravičku a koně. Ricky je nejstarší kůň na farmě, je mu už 27 let a je to velký dobrák. Potom  jsme viděli krocana Karla, který nám předvedl zásnubní tanec. Na farmě mají i prasátka Piškota, Šlehačku a Růženku. Růženka dělala čest svému jménu a spala v chlívku. Dokonce jsme viděli divočáka Marušku. Káťa nám potom ukázala lamy, kachnu s kachňaty a pštrosa, jehož peříčka si někteří z nás mohli sebrat na  památku. Celou dobu prohlídky nás bedlivým okem sledoval houser Miloš, který se svou samicí byl na procházce i s malými housaty.  Ti z nás, kteří se zpočátku maličko báli, zjistili, že pokud se ke zvířatům chováme pěkně, není žádný důvod k obavám. Z výletu jsme si přivezli  mnoho nových informací, ale i zážitků. Výlet byl super a už se těšíme na další.
                                                                Michaela Hurtová, Lucie Klarnerová