znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

 

Nabízíme volná

pracovní místa

   na pozici učitelů     1. a 2.stupně,

asistentů pedagoga

Tel.: 352 692 547

MT : 736 753 755

Pěkné prázdniny.

Nevšední hodina přírodopisu

Na videa a nejrůznější prezentace či obrázky jsou žáci přeci jen už v hodinách přivyknutí, ale setkání se živými hady a ještěrem navrch, tak to opravdu nezažijete ve škole každý den.

VII.A měla to štěstí, že v pondělí 6. května poslední vyučovací hodinu zavítalo mezi žáky několik zvířátek. Aktuálně se žáci totiž učí o řádu šupinatí a žákyně naší třídy, Šárka Korelová, si pro nás připravila velmi zajímavý referát doplněný o  ukázku živé krajty královské a agamy vousaté. Tyto dva plazy nám do školy ochotně přinesla ukázat a představit Šárčina maminka.  Její vyprávění bylo plné zajímavostí o životě výše uvedených zvířat a také o úskalích spočívajících v jejich chovu v běžné domácnosti. Žáci VII.A byli originálními hosty přímo nadšeni, krajty a agamu si mohli vzít do náruče, pohladit si je, ovinout kolem krku, zkrátka chovat se k nim jako k běžným domácím mazlíčkům, které máme rádi a nechceme jim ublížit. Tento způsob prezentace referátu si užila i paní učitelka Polívková, a tak jedinou poněkud traumatizovanou osobou ve třídě byla moje maličkost, hadi prostě nepatří mezi mé oblíbence, a tak jsem hodinu poněkud protrpěla. Šárka a její maminka Petra si zaslouží velké poděkování za poutavé vyprávění, díky němuž jsme prožili hodinu, na kterou jen tak nezapomeneme.  

                                                  Veronika Kubíková, asistentka pedagoga

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy