Divadlo  u páťáků

Dne  20.3. byli žáci naší třídy pozváni do 5.B na divadelní pásmo pohádek. Pohádky byly celkem tři, a všechny tři byly sehrány žáky z „pětky“!  V úvodu si ale nejprve pro prvňáčky připravili pohádkový testík, ve kterém  bylo úkolem  z úryvku uhádnout, o kterou pohádku se  jedná. Tímto děti prokázaly svou pohádkovou zdatnost.  A potom již přišla chvíle, ve které herci páťáci mohli využít  svých nabytých hereckých zkušeností a dovedností, chvíle,   ve které měli příležitost vychutnat si svou roli i s kostýmy    a   vlastnoručně vyrobenými kulisami, chvíle, ve které  jsou  ale schovány hodiny a hodiny dřiny.  Kromě vnitřního prožitku tyto herce jistě pohladilo po srdci také nadšené publikům a pořádný potlesk.  Byla to páťáků premiéra, takže pokud měl někdo z nich trému, je  pochopitelná, ale my jsme skoro nic nepoznali.  Tedy, ještě jednou děkujeme! Žáci z 1.B poté nakreslili k těmto pohádkám obrázky a některé se, myslím, velice vydařily.                                                    Mgr. Alena Karanikolova, tř. uč.