2. a 3. dubna 2024

28. 3. - 1. 4. velikonoční prázdniny

• sociální asistent
  • školní psycholog

Příležitost sedmá - vyvěste vlajku s námi

Státní vlajka

Den 100. narozenin České republiky se chvatně blížil. Naše škola se zapojila do akce Český den s českými vlajkami.

Akci vyhlásila Agentura Dobrý den – rekordy a kuriozity z Pelhřimova.

Vlajky naší vlasti vyrábějí i ti nejmenší prvňáčci. Bez rozdílu věku se do vyrábění zapojili všichni žáci 1. stupně ZŠ Habartově, přidala se i třída 3.A. Chceme  vyzdobit školu ke kulatým narozeninám republiky. Přitom se nám naskytla příležitost poznat české státními symboly, a dozvědět se o nich pro nás nové informace.

26.10.2018 je ozdobena budova a plot školy. Vlajek bylo hodně a proto jsme mohli vytvořit i třešničku na dortu. Pod okny školy vznikl ze státních vlajek obrys České republiky. Výsledný efekt nás ohromil. Podle ohlasů veřejnosti se líbil také našim spoluobčanům v Habartově.

A jak to dopadlo v celé republice? K 28.říjnu 2018, dni 100 let od vzniku samostatného Československa bylo:

Vyvěšeno   225 191 českých vlajek.

Zapojilo se 2 445 obcí, měst, škol, institucí i jednotlivců. Počet ještě není konečný. Stále ještě přicházejí další čísla o nově přidaných vlajkách.

Základní škola v Habartově k tomu přispěla vyvěšením 1 232 vlajkami.

K rekordu se připojili také vlastenci v kanadském Calgary, v Polsku, nebo ve Švýcarsku.

Mgr. Jarmila Janíková