znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

 

Nabízíme volná

pracovní místa

   na pozici učitelů     1. a 2.stupně,

asistentů pedagoga

Tel.: 352 692 547

MT : 736 753 755

Příležitost první - prožít si střípky

minulosti let 40. a 50. ...

Únor 1948 – 2018

     Vše začalo v zimě. Počátkem kalendářního  roku 2018. Roku bohatého na osmičková výročí. Byli jsme žáci II.A. Pojmy jako totalita, znárodnění, družstevní, Klement Gottwald a podobně pro nás byla pouze podivná slova, která nemají žádný význam. Naskytla se vzácná příležitost v roce 2018 si osahat a prožít minulost spojenou s naší vlastí.Čím jsme začali? Čekala nás „ Stará škola “. Paní učitelky 1. stupně pro nás připravily různé předměty z let 40. a 50. minulého století. Ve třídě pro nás byly připraveny také různé praktické činnosti jako psaní perem, které se muselo namáčet do inkoustu. Malé promítací zařízení, na kterém jsme si prohlíželi dobové fotografie. Viděli jsme mnoho věcí z této doby - knihy, učebnice, původní školní křídy, rákosku, mince, bankovky, potravinové lístky, odznaky, školní kamna, loutky a četli jsme Příběh loutek, starý kufr jak z filmu, nebo knihy Honzíkova cesta a další a další předměty. Vystavené předměty jsme si mohli vzít do ruky. Přínosem pro nás byly prezentace a přednášky, které si pro nás připravili starší spolužáci z loňské 5.A, pod vedením třídní učitelky Mgr. Martiny Trnkové. Další přednášku i s dobovým projevem K.Gottwalda, ruskou budovatelskou písní si pro nás připravili žáci 9.A, pod vedením pana ředitele Mgr. Václava Riedla. Obojí bylo pro nás přínosem.Únorové výročí jsme uzavřeli shlédnutím prvního natočeného filmu Honzíkova cesta. Film nám názorně ukázal, čemu se říkalo družstevní vajíčko. Rok 2018 běží a nás čekají další dějinné prožitky v praxi. Co nás zaujalo? Neříkej co si myslíš, nikdy nevíš, kdo tě poslouchá!

 

 

                                                                 Mgr. Jarmila Janíková

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy