Halloweenská škola

V pátek 2.11.2018 jsme se rozhodli pojmout výuku netradičně. Uspořádali  jsme strašidelnou Halloweenskou školu. Děti mohly přijít oblečené v různých kostýmech a maskách. Překvapilo nás, kolik dětí se do celé akce zapojilo. Letos jich bylo dokonce více než v předchozím školním roce. I vyučování bylo přizpůsobené tématu. Místo obvyklé češtiny jsme měli hrůzostrašnou češtinu. Místo matematiky se nám vyskytla strašidelná matematika, kde jsme museli řešit nejzapeklitější slovní úlohy či příšerné příklady.Děti  si vyzkoušely také různé hry - hod otráveným jablkem a chytání pavouků.Vytvořily si strašidelný hrad, který si mohly doplnit libovolnou hrůzostrašnou halloweenskou samolepkou. Někdo si vybral ducha, někdo kostlivce, výrobky se moc povedly a děti si je mohly odnést domů.Na závěr jsme si udělali módní přehlídku a všechny děti si odnesly domů sladkou odměnu. Masky a kostýmy byly skutečně překrásné.Všem se tento netradiční den moc líbil a doufáme, že jej příští rok uspořádáme znovu. Už se moc těšíme.

Michaela Hurtová, Lucie Klarnerová