Dodatečný

• sociální asistent
  • školní psycholog

Exkurze do EPT

Další pomoc při výběru budoucí střední školy nám poskytla exkurze. Ve čtvrtek 17. 10. 2018 jsme navštívili novou výrobní halu firmy EPT connector s.r.o. u nás v Habartově.

Po celou dobu návštěvy se nám věnovaly dvě pracovnice personálního oddělení.

V zasedací místnosti nás seznámily s historií firmy, náplní její práce, postupem výstavby nové haly. Dozvěděli jsme se o jaké profese je ve firmě největší zájem a jaké mají požadavky na vzdělání svých zaměstnanců.

Potom jsme procházeli celou výrobní halou a přesně viděli pracovní prostředí a náplň práce jednotlivých profesí. Nakonec ještě proběhla krátká rekapitulace se soutěží o ceny.

Exkurze byla zajímavá a poučná hlavě proto, že jsme viděli možné praktické uplatnění po vystudování některých technických oborů. A máme trošku jasnější představu o tom, kde a jak bychom mohli pracovat.                                                                                              IX.A