Výlet z pohledu dětí

Dne 12.6.2018 okolo půl desáté jsme vyrazili autobusem na zámek Kynžvart. Jedna velká chyba byla v tom, že začalo pršet. Čekali jsme proto v podloubí zámku. Byli jsme nadšeni z modelu zámku. Když přestalo pršet, tak jsme si šli vyzkoušet různá řemesla: praní prádla na valše, mletí mouky atd. Po zkoušení řemesel, jsme šli na představení o Karlu IV. Na představení si taky zahrál náš spolužák Jirka. Byla to sranda! Doufáme, že nějaký podobný výlet zažijeme znovu.

Napsala: Martina Vybíralová

Když jsme jeli na zámek Kynžvart, tak cesta byla úžasná. Byl moc hezký výhled z autobusu na přírodu a okolí. Když jsme dorazili na zámek Kynžvart, hned na první pohled byl zámek krásný. A pak tam bylo představení, na kterém vystupoval šašek.  On byl velmi legrační. Dokázal si dát a na bradu lavičku, obrázek divočáka, meč a chvíli je tam udržel. Bylo to super, opravdu super.  Na výletě jsme si vyzkoušeli různá řemesla. Například jsme prali na valše, mleli obilí, nebo dělali nitě ze lnu. Nakonec se objevil i císař Karel IV. a řekl nám něco málo  o sobě. Představení bylo úžasné. Tenhle výlet se mi moc líbil.

Napsala: Natálie Pešanová IV.B