Veselé zoubky

Naše škola se účastní každý rok dm preventivního programu "Veselé zoubky", který je určen pro prvňáčky. 19.3. proběhl den veselých zoubků i u nás v 1.A. Povídali jsme si o tom, jak zoubky fungují, jak rostou, co je zubní kaz a shlédli jsme film Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek. Poté jsme si ukázali, jak se zoubky správně čistí, jaký zubní kartáček a pastu mají děti používat. Vyplnili jsme společně pracovní list, na kterém si děti ověřily, zda si vše zapamatovaly. Za odměnu dostaly děti balíčky od DM, ve kterých byla sada na čištění zoubků a samolepky do koupelny. Den s Veselými zoubky se vydařil, dětem se program moc líbil.

Mgr. Jana Hankerová