Na besídku jsme připraveni, minimálně výzdobou

Během několika posledních týdnů věnovali žáci úsilí a svůj um přípravě sváteční výzdoby třídy. Jejich snažení bylo uplatněno především v hodinách výtvarné výchovy, kde se jim rádcem i pomocníkem staly paní učitelka Vendula Herynková a paní asistentka Veronika Kubíková. Náš prostor pro výzdobu je ve třídě poněkud omezen, ale v rámci daných možností se šesťákům podařilo třídu pěkně oživit. Obzvláště zpívající sob na dveřích jistě neujde zvědavým pohledům. Nechybí nám ani malý stromeček, pod nímž se již pozvolna hromadí dárky, které si rozdáme na besídce. Žáci si také vyrobili adventní kalendář, do nějž ukryli zapeklité úkoly, které během prosince sloužily a slouží pro pobavení třídy. Poslední hodinu před Vánoci si žáci za svou snahu vybrali i malou odměnu. Pro zpestření výuky na ně čekala zbrusu nová výtvarná technika, která se pracovně nazývá “pískové mandaly“- ty však mohly být pro někoho obtížné, a tak raději někteří zvolili jednodušší obrázek třeba s vánoční tématikou. Obrázek je nejen pěkný, ale děti si ho hlavně odnesou domů a může jim zdobit pokoj nebo se stát milým vánočním dárkem pro někoho blízkého. Třídní prostor na těch několik týdnů velmi pookřál a mně nezbývá než poděkovat všem, kteří se o to zasloužili.

Mgr. Aleš Plevka, tř. uč. VI. A