Školní výlet na Statek Bernard 25.10.2017

Poslední den před podzimními prázdninami  patřil v naší třídě výletu na Statek Bernard. Statek je centrem lidových řemesel a pro nás byl připraven program pečení chleba.

Na statku na nás čekala řada atrakcí. Prohlédli jsme si domácí zvířata. Některá se nechala pohladit a nakrmit. Roztočili jsme svou vlastní vahou veliké, dřevěné „Veverčí kolo“ a nebylo to vůbec snadné. Pozorovali jsme letokruhy na různých dřevinách. Také jsme soutěžili v poznávání semen a plodin. Prohlédli jsme si model řeky Ohře.

Na závěr nás čekalo vytoužené pečení chlebové placky. V chladném počasí nám vlastnoručně upečená teplá placka, připadala jako ta nejlepší pochoutka na světě.

Co by to bylo za výlet, kde by se nekonalo nakupování? Došlo tedy i na upomínkové předměty a drobné dárky pro maminky. Těšíme se na příští výlet.

Mgr. Jarmila Janíková