Lovci mamutů

Dne 26. 9. 2023 jsme se školní družinou přišli na předvedení šamanských bubnů.

Představa o poklidném představení daného nástroje se rychle rozplynula. Pan školník pojal předvedení bubnů velice aktivně. Z dětí se v jeho podání stala rázem horda lovců mamutů.

Jako lovci mamutů se děti, za zvuku bubnů, naučily dodat si sílu před lovem. Následovalo přivolávání mamutů a do třetice se bubny radostně rozezvučely na oslavu úspěšného lovu.

V rukách dětí se nejprve objevil jeden buben. Poté druhý, třetí, čtvrtý, a nakonec jich bylo nepočítaně.

Téměř každý lovec měl svůj hudební nástroj, a tak bylo bubnování opravdu nepřeslechnutelné.

Bubnování lovců mamutů skončilo a na jejich místo nastoupily zase naše děti.

Spořádaná dítka se najednou učila rytmiku a původní sypání brambor se změnilo v pravidelné rytmické bubnování.

A proč toho nevyužít ke zpěvu za doprovodu bubnů.

Pan školník nás naučil písnička „Generál Laudon“.

Děti zpívaly a bubnovaly. Zpívaly a bubnovaly.  A pokud neodešly, tak zpívají a bubnují dodnes.

Všechno jednou končí. Čas je neúprosný.  Našich 60 minut se rozplynulo jako pára nad hrncem.

Takže seřadit a zase někdy na shledanou.

Děkujeme našemu panu školníkovi za jeho zábavné, a přitom poučné představení.

Iva Ondříšková

Šárka Mašková