Drurodvic II

Je tu pátek 23.6.2023 a začíná další ročník družinového rodinného víceboje.

Letošní druhý ročník dal svým pořadatelům pořádně zabrat. Protože po čtrnácti dnech letních veder se kdosi od počasí rozhodl, že přižene mraky, déšť a silný vítr.

Soutěžní úkoly tak musely přejít do své mokré verze. Dějištěm se stal pavilon druhé stupně základní školy, kde každý kout včetně schodů byl využit k soutěžení.

V mokré variantě se našlo i místečko pro oblíbené opékání buřtů.

Díky prozřetelnosti pana ředitele a píli pana školníka se podařilo vytvořit hezký koutek s kotlíkem a bistrem v střechou kryté „Spojovačce“ pavilonů A-B.

Udeřila 17:00 hodina a recepční odškrtává příchozí závodníky.

Krátké poučení o rozmístění stanovišť, pravidel, možnosti si opéci buřtíka, či posedět u ohně a závodní dvojice rodič-dítě vyráží.

Plnění úkolů jde někomu rychleji, jinému pomaleji, ale u všech je patrná snaha, soutěživost a radost ze hry.

Někteří sportovci si stihli opéci i svého buřtíka ještě před 18:30, kdy se koná na hlavní chodbě „Motýlí losování“- novinka letošního ročníku.

Každý sportovec, který splnil všech 14 úkolů, obdržel svou tašku, ve které našel několik sladkostí a hlavní tahák pro děti „Dědolezky“. Letos krásné barevné s motivem jahůdek či křečků. Ani rodič nepřišel zkrátka a mohl si pochutnat na pytlíku brambůrek.

A je tu „Motýlí losování“.

Stoly plné míčů, fixů, pexes, omalovánek, pumpiček a dalších a dalších věcí čeká na vylosování šťastného čísla. Napětí je téměř hmatatelné.

Je dolosováno a všechny dárky již mají svého majitele.

Je čas opéci si svého buřtů. Posedět. Prozkoumat vyhrané dárky. Chvilku se pobavit u plápolajícího ohně.

I přes nepřízeň počasí můžeme říci, že se akce vydařila.

Chtěla bych tímto poděkovat zejména všem, co ve svém volném čase přišli a pomáhali na stanovištích. Bez vás by to skutečně nešlo.

Děkujeme.

Iva Ondříšková