Hladil jsem veverku

Na 16. června si naše školní družina pozvala na besedu pana Petra Ondříška, člena Komise prevence kriminality Města Habartova.

Tématem bylo bezpečné chování při kontaktu se zvěří v přírodě, zoo či na ulici.

Beseda s názvem „Hladil jsem veverku“ proběhla na školní zahradě, ve stínu stromů, protože den byl hřejivý a plný slunce.

S výběrem místa byl spokojen i pan přednášející, jelikož si mohl přivést svého poslušného pejska, ale hlavně měl dosti prostoru na svou besedu.

Besedu, kterou nelze označit jinak než divadelním představením, jehož součástí se staly naše děti.

Imaginárně se potkaly s liškou, co chce podrbat za uchem, veverkou s kožíškem plným blech, smutně frkající laní.

Z lesa jsme se pak všichni přesunuli ke kravičkám, ovečkám a koňům.

Samotnou kapitolou pak bylo setkání se psem.

Naučili jsme se bezpečnému kontaktu se psem. Se psem s páníčkem i bez. Se psem hodným i zlým. Zde je nutné vyslovit pochvalu Beebs z Koštic, která se předvedla jako skvělý a trpělivý figurant.

V dětech toto dynamické vyprávění určitě něco zanechalo. Již druhý den naše Michalka v rámci vycházky přípravné třídy vyprávěla své poznatky z uvedené besedy a dokonce i předvedla zabalení do klubíčka pro případ útoku zlého, nebezpečného psa.

Jménem dětí vyslovujeme velké díky za nádhernou besedu.

Iva Ondříšková

Šárka Mašková