Listopad 2021

Listopad se v prvním oddělení ŠD nesl ve znamení celoměsíční motivační hry „Listopadání ježka Běžka“. Dozvěděli jsme se nejen o tom, jak se píše dopis, ale i něco o ježkovi. Už poznáme rozdíl mezi ježkem západním a východním. Také víme, čím se živí a jablíčka to rozhodně nejsou.

Namalovali jsme si hrací kartu a celý měsíc soutěžili o lístečky. Ti nejlepší si pak odnesli nefalšovaného háčkovaného ježečka. Ostatním vykouzlila úsměv na tváři alespoň malá sladká odměna.

Ve výtvarných činnostech děti zaujala práce na barevných listech.  Malba suchým pastelem pro ně byla opravdová novinka a výsledky se opravdu vydařily.

Strom ročních období se stal názornou ukázkou střídání ročních období, členěním jednotlivých měsíců a zapícháním vlaječek si děti uvědomily, ve kterém měsíci mají narozeniny a nenásilně se seznámily s kruhovým diagramem.

Téma lidské společnosti jsme pak pojali jako koláž obydlí a obyvatel. Úkolem bylo správné přiřazení. Děti se s tím popasovaly velice dobře.

Zde jedna kouzelná hláška:“ Paní vychovatelko, já nevím, kam mám zařadit toho andílka“.

Byl to římský občan ve své klasické tóze, ale pro Bellu to byl andílek.

I andílkovi jsme našli odpovídající obydlí.

Čtení, hraní počítání, ba i návštěva DDM nás provázela celý měsíc.

Měsíc skončil a těšíme se na další.

Dopis od ježka Běžka

Iva Ondříšková