Září 2021

Začátek školního roku - návrat zpátky z prázdnin, spousta zážitků a nových kamarádů. K nám do družiny přišly „nové“ děti, a tak jsme všichni pomáhali, aby si u nás rychleji zvykly.

Během září jsme se věnovali i stolování. Vystříhali jsme si příbory, ozdobili talíře a naučili se pár slovíček z jazyka příborů. Už víme, jak příbor říká: “Dojedl jsem“ i „Ještě budu jíst“. Také víme, jak správně pokládat příbor vedle talíře.

Průvodce odpolednem nám dělal i Pinocchio. Nejenže jsme si o něm přečetli pohádku, ale dokonce jsme si jej namalovali. Obrázky Pinocchia jsme si pak vystavili v šatničce.

Dům dětí a mládeže pro nás připravil krásnou akci – „Křídy v akci“. Malovali jsme křídami, co nás napadlo a moc se nám obrázky povedly.

V říjnu nás čeká překvapení. Prozradíme jen to, že bude probíhat celý měsíc a že si určitě všichni užijeme spoustu zábavy a legrace.

Iva Ondříšková

Šárka Mašková