Ředitelské volno

v souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) vyhlašuje ředitel školy na úterý 21. května 2024 z organizačních důvodů ředitelské volno

Záložka 2013

Naše škola – ZŠ Habartov – se zapojila do česko-slovenského projektu Záložka 2013 nazvaný: „Záložka do knihy spojuje školy:Namaluj mi svého oblíbeného literárního hrdinu“, který vyhlásily Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského v Praze společně se Slovenskou pedagogickou knižnici v Bratislavě.

Cílem projektu  bylo navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih, které žáci sami vyrobili.

Po odeslání přihlášky jsme čekali, která slovenská škola nám bude přidělena. Naší škole byla přidělena partnerská slovenská škola ZŠ s MŠ Budmerice, která se nachází 20 km od Bratislavy. Žáci 3. B, 5. A  a  5. B se společně pod vedením paní učitelky Mgr. Vakešové, Mgr. Pleyerové a Mgr. Černé pustili do práce. Žáci měli za úkol vytvořit záložky pro své slovenské kamarády během jednoho měsíce. Nastalo období velkého přemýšlení, které literární hrdiny výtvarně zpracujeme. Pracovní úsilí žáků při tvorbě záložek i hotové záložky byly zdokumentovány a fotografie byly zaslány na webové stránky Národní pedagogické knihovny v Praze.

Na závěr před odesláním do Slovenské republiky jsme představili své záložky i svým spolužákům, kamarádům a ostatním učitelům.

Po dohodě se slovenskou školou žáci mohli uvést na záložku své kontaktní údaje pro písemný kontakt se slovenským kamarádem (adresu, e - mail či skype).

Do tohoto projektu bylo zapojeno celkem 53 žáků z naší školy. Tito žáci společně vyrobili 105 záložek.

Doufáme, že se žáků z ZŠ s MŠ Budmerice naše záložky líbily a věříme, že naši žáci najdou  nového kamaráda.

Mgr. Ilona Vakešová, tř.učitelka III.B