Sportovní den

Z extrému do extrému- i tak by se dalo nazvat sportovní dopoledne, které se v Habartově konalo pro žáky druhého stupně ZŠ. Zatímco v předchozím termínu bylo sportování odloženo z důvodu deště a chladu, v termínu náhradním si žáci zase zakusili tropického počasí.

Den mimo školní lavice dnes 18. června prožili vlastně všichni žáci habartovské základky. Zatímco však žáci prvních až čtvrtých tříd se vydali  v režii Domu dětí a mládeže Habartov do okolní přírody na výlety, během nichž stopovali fáborky a plnili předepsané úkoly, jejich o pár let starší vrstevníci se utkali v míčovém trojboji.

Během první hodiny proběhlo obligátní seznámení s pravidly a to jak sportovními tak také těmi bezpečnostními. Byly také na poslední okamžik doladěny sestavy jednotlivých družstev a pak už se všichni přemístili do sportovního areálu, který bezprostředně s naší školou sousedí. Cestou jsme ještě nafasovali zásobu minerálek, která obzvláště dnes přišla více než vhod. Na hřišti celou akci krátce zahájil pan ředitel Mgr. Václav Riedl a poté již nic nebránilo tomu, aby se sportovci pustili do boje se soupeři i s neskutečným horkem.

Na pořadu byl trojboj, který připravila paní učitelka Mgr. I. Marková a který sestával z malé kopané, vybíjené a florbalu. V těchto třech sportech se utkali páťáci se šesťáky, osmáci s deváťáky a žáci 7. A proti těm ze 7. B. Na jednotlivých sportovištích dvojice týmů postupně rotovaly a našel se i dostatečný prostor pro odpočinek, který byl za daných povětrnostních podmínek k nezaplacení. Každý kousek stínu měl tentokrát cenu zlata.

Přes neskutečné vedro většina sportovců nešetřila nasazením a snažila se vydat ze sebe to nejlepší a získat body pro svůj tým. Ti, kteří se aktivně nezapojili, alespoň své spolužáky hlasitě povzbuzovali.

Asi po sto padesáti minutách bylo dohráno a my se ukryli pod příkrov tělocvičny, kde alespoň nepražilo ostré slunce. Tam pak také došlo na krátké vyhlášení. V celkovém součtu šesťáci předčili páťáky, deváťáci (i když těsně) osmáky a 7. A na hlavu porazila 7. B. Každá třída si však svými výkony vysloužila diplom a igelitovou tašku, v níž byla nashromážděna lízátka, žvýkačky a gumové či jiné bonbóny. Nikdo z dětí tedy díky malé finanční injekci města Habartov nepřišel zkrátka.

Více nežli sladkosti však žáky habartovské ZŠ určitě těší ten fakt, že do školy naposledy v tomto školním roce oproti jiným školám zamíří již 24. června, neboť naší školu čeká zevrubná rekonstrukce školní družiny a také chlapeckých WC. Ostatně v družině se pracuje již teď, a tak po dvou měsících, během nichž se u nás proinvestuje částka okolo 3,5 mil. Kč se žáci vrátí do prostředí, které bude zase o něco modernější a kulturnější. Snad se jim budou nové prostory líbit.

Mgr. Aleš Plevka