Ředitelské volno

v souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) vyhlašuje ředitel školy na úterý 21. května 2024 z organizačních důvodů ředitelské volno

Novoroční florbalový turnaj

Nový kalendářní rok zahájili žáci ZŠ Habartov florbalovým turnajem.

Na naší škole bývá nepsanou tradicí, že počátek nového kalendářního roku vítáme na druhém stupni sportovním turnajem, v němž soupeří jednotlivé třídy. Nebylo tomu jinak ani letos. Učitelka Tv paní Mgr. I. Marková si pro žáky připravila sportovní klání, v němž však obligátní basketbal tentokráte nahradil florbal.

Zatímco tedy mnoho žáků v regionu, a ostatně i po celé České republice, si díky ředitelským volnům užívalo prodloužené prázdniny, v Habartově jsme již zamířili do školy. Tento čtvrtek byl však pro většinu přeci jen o něco příjemnější, poněvadž podstatnou jeho část jsme namísto v lavicích strávili v tělocvičně.

Nekontrolovaly se tak pomůcky ani domácí úkoly, nezkoušelo se a také technickým nedopatřením dnes u nás nezvonilo, a tak přechod ze slastného svátečního nicnedělání a povalování se u televize byl přeci jen poněkud "humánnější". Navíc celkově bylo vyučování kratší a odpadly i nepříliš oblíbené odpoledky.

Turnaj byl rozdělen do dvou bloků, v jednom se utkaly dvě sedmičky se šesťáky a v tom druhém pak osmáci versus vycházející deváťáci. Zvlášť bojovala dívčí a chlapecká družstva a jejich výsledky se za třídu následně sčítaly. Nejlepší body a skóre určily vítěze.

Hrálo se systémem každý s každým a hrací čas byl stanoven na 2x deset minut. Před každým utkáním se sportovci náležitě rozcvičili a protáhli, aby se snížilo riziko úrazu. V půlce během několikaminutové pauzy měli čas vydechnout a doplnit tekutiny.

Zatímco hra mladších školáků připomínala styl-husí hejno ženoucí se za potravou, na těch starších již bylo vidět, že si s míčkem, hokejkou, ale také trochou té strategie rozumí o poznání lépe. Nikomu z aktivně zapojených avšak nelze upřít velkou snahu, nasazení a touhu po vítězství.

Kolem dvanácté hodiny bylo dobojováno. Mezi mladšími byla nejúspěšnější třída 7. A, druhou příčku obsadili hráči ze 7. B a na třetím stupínku skončili šesťáci. V souboji osmičky a devítky rozhodl o výsledku jediný gól. Dívčí týmy se totiž rozešly smírně, a tak o vítězi rozhodovalo chlapecké utkání, v němž právě o ten jeden gól byli šťastnější kluci z osmičky.

Všechny třídy bez rozdílu si na památku odnesly diplom a za odměnu i pořádný pytel bonbónů. Od zítřka se však již vše vrátí do vyjetých kolejí. Je nutné zapnout na nejvyšší obrátky, vždyť za dva týdny tu máme uzavírání pololetní klasifikace, která je z pohledu přijímaček obzvláště pro osmáky a deváťáky velmi důležitá. Věřme, že se žákům podaří vyprodukovat k dosažení co nejlepších známek minimálně stejné nasazení, jaké předvedli během sportovních utkání.

Mgr. Aleš Plevka