Ředitelské volno

v souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) vyhlašuje ředitel školy na úterý 21. května 2024 z organizačních důvodů ředitelské volno

Vánoční zpívání koled

Navzdory avizovanému konci světa, stanovenému na pátek 21. prosince většina školáků zamířila naposledy v roce 2012 do školních lavic. Je sice pravda, že absence byla poměrně vyšší nežli v běžné dny, ale to bývá takřka pravidlem pokaždé poslední den před zimními prázdninami.

První dvě hodiny jsme strávili ještě učením, nicméně další dvě, které nás během zkráceného vyučování čekaly, již byly poněkud nevšední. Tu třetí žáci prvního stupně trávili již společným zpíváním. Ti o pár let starší se mezitím věnovali se svými třídními učiteli rozdávání dárků a ochutnávání cukroví či hraní různých her.

Větší část oné poslední čtvrté hodiny jsme prožili společně na hlavní chodbě pavilonu A. Zde se scházíme již opakovaně po mnoho let, abychom přivítali nadcházející prázdniny. A vítáme je hudbou a zpěvem. Tradičním tahounem je nám školní pěvecký sbor, který i letos pod vedením paní učitelky Krapfové nacvičil několik skladeb.

Letošní zpívání se však opět malinko oproti těm předchozím lišilo. Sbor se totiž o pěveckou štafetu střídal s osazenstvem jednotlivých tříd, které secvičilo jednu z vánočních koled. Navíc nás asi půlhodinovým pásmem zpěvu a hudby provázely i dvě moderátorky- Míša a Lucka, žákyně deváté třídy. Po třicet minut se tedy naší školou nesly více či méně známé sváteční melodie, zvuk kytary, trianglu, rytmických doprovodných nástrojů a v neposlední řadě i hlasy zpěváků.

Byť se jedná o naprosto „všední“ záležitost, stala se ona půlhodinka milým zakončením dalšího kalendářního roku prožitého mezi tabulí a lavicemi. Navíc i za touto tradicí se skrývá mnoho hodin práce při nácviku a sezpívávání a na konečném výsledku to bylo znát.

Poněvadž jsme společně trávili čas mezi jedenáctou a dvanáctou hodinou, bylo nám všem také více než zřejmé, že tolik propíraný konec světa se bohudík znovu odkládá na neurčito a to je myslím velmi dobře, vždyť nás všechny čekají sváteční chvíle, na které se bezesporu moc těšíme, a to ať již kvůli dárkům a pohádkám či kvůli setkání s blízkými lidmi.

Až se zhruba za dva týdny vrátíme do školy, budeme jistě odpočatí na to, abychom úspěšně zvládli nápor, který nás očekává pře uzavřením pololetní klasifikace a vydáním vysvědčení. Tak tedy všem přejeme hodně zdaru v nadcházejícím roce 2013.

Mgr. Aleš Plevka